اخبار فولاد امریکا زیر تیغ تعرفه

اخبار فولاد آمریکا زیر تیغ تعرفه

 

اخبار فولاد آمریکا زیر تیغ تعرفه حمزه بهادیوند چگینیدنیای‌اقتصاد : چالش‌های ناشی از سیاست‌گذاری‌های سختگیرانه و غیرمنطقی رئیس‌جمهور آمریکا در حوزه تجارت در دو سال گذشته آثار و عواقب خطرناکی را برای اقتصاد دنیا به همراه داشته است.

اختلافات تجاری این کشور با همسایه‌های خود و به نوعی متحدان خود در حوزه اقتصاد همچون کانادا و مکزیک از یکسو و سیاست‌های تعرفه‌ای در این سوی دنیا در آسیا برای کشورهایی نظیر چین، محدودیت‌های تجاری برای ترکیه و حتی اروپا، تحریمایران و ده‌ها نمونه سیاست عجیب دیگر کافی است

تحریم امریکا

که نشان دهد بازارهای دنیا به شدت از عواقب این تصمیمات نگران هستند تاجایی‌که وقوع رکودی دیگر در سطح دنیا با ضریب بالایی از احتمال پیش‌بینی می‌شود و متاسفانه نشانه‌های این رکود بیش از پیش در حال ظهور و بروز است. کارشناسان اقتصادی دنیا معتقدند سیاست‌هایی که دولت ترامپ در پیش گرفته کسری بودجه آمریکا را بیش از گذشته بزرگ خواهد کرد و به علاوه شرایط را برای تولیدکنندگان به سمت و سویی خواهد برد که کاهش توان رقابتی را در دنیا به همراه خواهد داشت.

امریکا

ترامپ برای جبران بخش دوم چالش‌های اقتصادی آمریکا (تقویت تولید) تلاش کرده تا مالیات‌ها را کاهش و هزینه‌های دولتی را افزایش دهد اما به عقیده اقتصاددانان این سیاست تنها کسریبودجه را تقویت می‌کند. از طرفی وی تلاش کرده تا با سیاست‌های حمایتی از اقتصاد آمریکا شرایط را برای ارتقای تولید تقویت کند اما این سیاست وی نیز قیمت تمام‌شده را در صنایع مختلف داخلی افزایش داده و باعث‌شده مواد اولیه با قیمت‌هایی بالاتر از همیشه در اختیار صنایع مصرف‌کننده قرار بگیرد.

 

https://plus.google.com/116032514408772117733تعرفه فولاد

در این بین هشدارهایی که فعالان مالی آمریکا می‌دهند نیز حائز اهمیت است. به عقیده آنها سیاست‌های دولت به‌زودی تورم بلندمدت ورکود اقتصادی را به همراه خواهد داشت. از تمام تصمیمات و سیاست‌های اقتصادی رئیس‌جمهور چهل و پنجم آمریکا که بگذریم، یکی از اثرگذارترین سیاست‌های وی در حوزه تجارتبین‌الملل که هم اثرات درونی با خود به همراه داشته و هم بیرونی یعنی وضع تعرفه‌های واردات بر دو فلز فولاد و آلومینیوم موضوعی است که هر روزه زوایای جدیدی از آن بروز می‌کند…

ایرون مال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *