افزایش قیمت قیمت دلار قیمت ارز قیمت اهن ایرونمال قیمت فنس خرید فنس

افزایش قیمت قیمت دلار قیمت ارز قیمت اهن ایرونمال قیمت فنس خرید فنس

 

قیمت دلار

افزایش قیمت قیمت دلار قیمت ارز قیمت اهن ایرونمال قیمت فنس خرید فنس روند قیمت شمش در هفته گذشته نزولی بود. میانگین قیمت سایزهای 125 و 150 میلیمتر روز شنبه 40013 ریال بود که تا پایان هفته به 38013 ریال رسید به علت رکود بازار مقاطع قیمت شمش از قدرت کافی برخوردار نبود و خریدارها تعیین کننده بازار بودند این در حالی است که قیمت آهن اسفنجی در حدود 16000 ریال پایه بود و ضایعات از 25000 تا 27000 ریال قیمت داشت روز چهارشنبه نامه آقای شاپور محمدی به آقای جهانگیری دست به دست میشد که در آن به طور مشروح قید شده بود که دستور العمل های صادر شده از طرف وزارت صمت برای بورس کالا مخالف قوانین بورس است و در انتها درخواست شده بود که عرضه کنندگان فولاد محصولاتشان را خارج از بورس عرضه کنند تا ظهر نشده تمام عرضه ها متوقف شد،

قیمت یورو

سیاست عضویت در سایت بهین یاب ملغی شد و قرار شد همه کارخانه های مادر روز پنج شنبه که نیمه تعطیل است عرضه داشته باشند البته تا بعدازظهر این عرضه ها هم به شنبه کشیده شد. مثل اینکه سناریوئی از قبل طراحی شده بود تا بخشی از دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی که گره اصلی آن عرضه به نرخ دستوری با محدودیت سقف قیمت و محدودیت خریدارها بود برداشته شود.

در جمهوری اسلامی ایران اگر کسی از چراغ قرمز رد بشود جریمه دارد و در صورت تکرار اتومبیل یعنی حرکت خلاف متوقف خواهد شد حال سئوال اینست کسانی که خلاف کردند و علیرغم اعلام این خطا توسط کارخانه ها و مراجع مختلف به کارشان ادامه دادند و کارخانه های تولید شمش را مجبور کردند محصولشان را زیر قیمت قراضه بفروشند چه جریمه ای باید بپردازند؟؟

قیمت طلا

انجمن تولیدکنندگان فولاد به فرایند دستورالعمل های 01/05/97 تا 21/06/97 باید بپردازد که قابلیت ضعیف وزارت صمت و دستورالعمل های غلط آن چه زیانی به صنعت فولاد اعمال کرده است باید مسئولان این سیاست گذاری به مردم معرفی شوند آنجا که وزارت خانه باید سعی در افزایش عرضه میکرد بخش تقاضا را بست و عرضه را محدود کرد. نتیجه این سیاست چه بود مگر در سیمای جمهوری اسلامی خودشان نگفتند میله گرد به بالای 7 هزار تومان رسیده که هیچوقت این عدد نبود !! و حالا محدودیت را برداشتیم تا قیمت پائین بیاید. اگر این حرف درست باشد افزایش قیمت میله گرد هم محصول همان دستورالعمل هاست. صنعت فولاد دو ماه کاری را از دست داد زیان سنگینی را متحمل شد ولی کسی نه ارزیابی می کند نه کسی بازخواست می شود.

 

قیمت پوند

همه در انتظار روز شنبه هستند محققاً قیمت شمش فولاد خوزستان از 3000 تومان قیمت پایه عبور خواهد کرد اگر به بالای 4500 تومان هم برسد دور از انتظار نیست چرا که بر اساس نرخ صادراتی و قیمت ارز سنا این روند طبیعی است اما با این اتفاق قیمت تمام نهاده ها مثل آهن اسفنجی ، گندله ، کنسانتره و سنگ آهن جهش خواهد کرد به دنبال آن رکود خواهد بود و دستورالعمل های مجدد وزارت صمت که صادرات آهن اسفنجی را آزاد خواهد کرد ما در حال حاضر با مشکل تامین گندله روبرو هستیم ولی صادرات آن آزاد است در حالیکه آهن اسفنجی با مازاد ظرفیت روبروست و صادرات آن ممنوع .

قیمت فنس

در هر حال هفته آینده هفته زیبائی خواهد بود فولاد مبارکه که به مشتریان مشخص کالا عرضه می کند، تنها باید در انتظار افزایش قیمت آن نشست ولی شمش به شدت بالا خواهد رفت به دنبال آن بازار راکد خواهد شد و طبعاً میله گرد و تیرآهن هم افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد کلاه اصلی سر ذوب آهن اصفهان می ماند که هنوز درگیر فروش کالا به مشتریانی است که قدرت خرید ندارند البته این هم برداشته خواهد شد ولی محصول انبار شده ذوب آهن چه تکلیفی خواهد داشت؟

در هر حال ما دوباره باید شاهد تنش در بازار فولاد باشیم، اینهم محصول دخالت عواملی است که کارشان نه ارزیابی می شود نه برایشان پاداش یا عقوبتی هست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهمحصولاتمقالاتتماسارتباط