بازار بیلت گزارش متال بولتین

بازار بیلت گزارش متال بولتین

 

بازار بیلت گزارش متال بولتین از آنجاییکه کارخانجات تولید کننده میلگرد امارات متحده عربی به اندازه کافی مواد اولیه مورد نیاز خود، حداقل برای تولید دو ماه آتی را در انبارها ذخیره نموده اند؛ لذا هیچ پیشنهاد قیمت جدیدی در خصوص بیلت وارداتی به این کشور شنیده نشد. علاوه بر این امارات متحده عربی تصمیم گرفته تا واردات محصولات کشورهای مورد تحریم مثل ایران؛ کره شمالی و کریمه را محدود نماید.

 

تجارت

یک تاجر اماراتی به فَست‌مارکتس گزارش داده است که ” مشتریان اماراتی اسنادی را امضاء کرده اند که به واسطه آن از این پس محصولات تحت تحریم را خریداری ننمایند.” تاجر دیگری فعال در خاورمیانه عنوان نمود “خریداران اما اجازه دارند آخرین محموله های خریداری شده خود را تحویل بگیرند “. از همین رو هفته گذشته هیچ پیش خرید جدیدی شنیده نشد.

امارات

برای تولیدکنندگان ایران این موضوع بدین معناست که حوزه مشتریان محصولات آنها محدود تر خواهد شد. به واسطه مواجه شدن ایران با تحریم های شدید اقتصادی اعمال شده از سوی ایالت متحده، خریداران شورای همکاری خلیج فارس و اروپا تمایلی برای کسب محصولات ایران ندارند.

منبعی از خاورمیانه به فست‌مارکتس عنوان نمود : ” بازار ایرانی ها اکنون تقریبا تعطیل شده و مسائل بانکی در حال حاضر بزرگترین مشکل آنها نیست؛ مشکل اصلی آنها مسائل مربوط به حمل و نقل دریایی است؛ چرا که هیچ کمپانی حاضر به تماس کشتی های خود با بنادر ایران نیست؛ این منبع همچنین اضافه نمود؛ کارخانجات همچنان محصول تولیدی خود را عرضه میکنند و شما هم میتوانید آنرا پیش خرید نمایید، اما احتمالا ممکن است هیچگاه موفق به حمل این کالای خریداری شده نشوید .”

 

تجارت فولاد

پیشنهاد فروش بیلت از ایران در محدوده قیمتی ۴۳۰ الی ۴۴۰ دلار/تن فوب در روز ۳۱ اکتبر گزارش شده است. منبعی گزارش داده که محموله ای برای حمل اواخر نوامبر/اوایل دسامبر به جنوب شرق آسیا با نرخ ۴۴۰ دلار/تن فوب فروخته شده ؛ اما این خبر نمی تواند بطور گسترده برای کل بازار مورد تایید واقع گردد .

دلار

تاجری فعال در خاورمیانه به فست‌مارکتس عنوان نمود ” ما پیشنهاد بیلت صادراتی ایران در محدوده نرخ ۴۳۰ الی ۴۴۰ دلار/تن فوب را شنیدیم اما به دلیل ریسک بالایی که در این معامله دخلیل است، این نرخ پیشنهادی بالاست .” منبع دیگری عنوان نمود ” من حدس میزنم آنها طی یک بازه زمانی یک هفته ای یا ۱۰ روزه نرخ فروش را تا ۴۰۰ دلار/تن فوب پیشنهاد خواهند داد چراکه آنها با توجه به شرایط موجود چاره دیگری به جز کاهش قیمت‌ ندارند. ” …

بازار خلیج فارس

بنا بر مواردی که از برخی هموطنان مطلع در حوزه فولاد شنیدیم، اگر چه که برخی از گزارشات رسمی بین المللی مثل گزارشات متال بولتن از کاهش قابل توجه صادرات محصولات ایرانی حکایت میکنند اما …

صادرات محصولات فولادی ایران بصورت چراغ خاموش و بنا بر اتخاذ تدابیر ویژه؛ و البته طبیعتاً کمی ارزان تر از محصول مشابه بازار رقبا به دلیل هزینه تحریم؛ علیرغم محدودیتهای به وجود آمده همچنان پر قدرت ادامه دارد؛ چه طرف خریدار و چه طرف فروشنده به برخی از راهکارهای دور زدن تحریم ها اشراف دارند چراکه ایران و مشتریان آن؛ قبل از برجام هم تجربه تحریم های به مراتب سخت تر از تحریم های فعلی آمریکا را حتی در زمانیکه اروپا با آمریکا همصدا بود؛ داشته اند؛ جالب اینکه شنیدیم گفته میشود خود آمریکا هم به واسطه رصد ماهواره ای این موضوع را میداند؛

متال بولتین

اما از آنجاییکه بیان این موضوع تا حدودی نشان دهنده ضعف اقتدار خودپندار آمریکا در مواجه با بازخورد تحریم ها میباشد؛ خود آمریکا نیز ترجیح میدهد روی اخبار اینچنینی سرپوش گذاشته و به نوعی تحریم های یکجانبه خود را به نوعی تمام عیار موفق جلوه دهد؛ از طرفی ایران هم تمایلی به رسانه ای نمودن جزئیات دور زدن این تحریم ها ندارد چراکه به نوعی آنرا گرا دادن به دشمن میداند که البته این حالت تدافعی هم صحیح بنظر میرسد.

بازار بیلت

لذا درست است که تحریم های یکجانبه آمریکا در حضور ایران در بازارهای بین المللی اثرگذار بوده است؛ اما اوضاع به این وخیمی هم که رسانه های تحت سلطه آمریکا میگویند نیست و هموطنان باتجربه و کارآشنای ما کار خودشان را انجام میدهند و خیلی نگران این مانورهای رسانه ای نباشید. بازار بیلت   بازار یبلت    https://plus.google.com/116032514408772117733/posts/YT6mCrSLgocبازار بیلت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *