بازار فولاد در سال 98 تغییرات قیمت در سال جدید

بازار فولاد در سال 98 تغییرات قیمت در سال جدید          ۹۸/۰۱/۱۷

بازار فولاد در سال 98  تغییرات قیمت در سال جدید در واپسین روزهای پایانی سال ۱۳۹۷، شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی، حدود ۴۷۰۰ تومان/کیلو توام با مالیات ارزش افزوده رصد شد. این در حالی بود که آخرین معاملات محصول نهایی مقاطع طویل فولادی در بورس کالا،

مربوط بود به معاملات تاریخ بیست و یکم اسفندماه شامل، سبد میلگرد آجدار فولاد آذربایجان با میانگین نرخ رقابتی ۳۹،۹۴۶ یا حدود ۴۳۵۰ تومان/کیلو و سبدهای مخلوط ذوب آهن اصفهان در بازه قیمتی ۳۶،۵۴۳ الی ۳۷،۸۹۰ یا حدود ۳،۹۸۰ الی ۴،۱۳۰ تومان/کیلو توام با مالیات ارزش افزوده.

 

بازار فولاد در سال 98 تغییرات قیمت

بازار فولاد در سال 98 همچنین آخرین معاملات نقدی شمش فولادی در بازار داخلی و در بورس کالا؛ شمش تولیدی فولاد ارفع با نرخ میانیگن ۳۸،۰۸۴ یا حدود ۴،۱۵۰ تومان/کیلو در تاریخ بیست و ششم اسفندماه ۹۷، توام با مالیات ارزش افزوده بود؛ آخرین اعلام رسمی نرخ‌باکس در خصوص شمش حوزه القایی در بازار خارج از بورس کالا هم حدود کیلویی ۳،۹۸۰ تا ۴،۰۷۰ یا بطور میانیگن حدود ۴،۰۲۰ تومان/کیلو توام با مالیات ارزش افزوده در تاریخ بیست و هفتم اسفندماه ۹۷ بوده است.

آخرین تحولات بازارهای صادراتی ایران

آخرین شنیده های بازار صادراتی شمش فولادی ایران هم بنا بر گزارش روز گذشته متال بولتن، حدود ۴۰۰ دلار/تن فوب بندرعباس بوده است که جهت اطلاع مخاطبین محترم به منظور معادل سازی ریالی، میبایست با نرخ حواله دلار نیمایی سامانه سنا محاسبه یا مقایسه گردد؛ چراکه فولادسازان بزرگ کشور فعال در حوزه‌های صادراتی، موظف به بازگرداندن دلار حاصل از صادرات به بانک مرکزی و سامانه نیمایی گردیده‌اند‌.

بازار فولاد در سال 98

همچنین آخرین گزارشات شنیده شده از بازار CIS یا کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در دریای سیاه هم از شمش حدود ۴۴۰ دلار/تن و میلگرد آجدار حدود ۴۷۰ دلار/تن فوب دریای سیاه حکایت داشته است.

سمت و سوی بازار CIS در خلال تعطیلات تقریبا ۲۰ روزه عید نوروز هم تقریبا ثابت تا کمی کاهش قیمت، به خصوص در نیمه دوم تعطیلات نوروزی، در بازار دریای سیاه گزارش شده است. بازارهای صادراتی ایران هم بنا بر آخرین گزارشات متال بولتن، متاثر از همین موضوع توام با آرامش و افزایش برخی تخفیفات و بطور کلی کاهش قیمت همراه بوده است.

تنها تغییر روند و سیگنال مثبت شنیده شده در بازارهای جهانی مربوط میشود به شاخص صادراتی سنگ آهن که متاثر از مشکلات و محدودیت های به وجود آمده برای تامین این کالا از سوی برخی تامین کنندگان عمده این محصول به خصوص برخی محدودیت های لجستیکی استرالیا گزارش شده است. بازار فولاد در سال 98

آخرین تحولات نظارتی و کنترلی دولت در جهت تنظیم بازار داخلی

همچنین آخرین تحولات بازار داخلی در خصوص نظارت دولت؛ ۱) الزام به عرضه های مکفی داخلی و اولویت قرار دادن تامین نیاز بازار داخلی توسط کارخانجات تولیدکننده فولاد داخلی و تعیین سهمیه مشخص برای هر تامین کننده به جهت عرضه در بورس کالا بوده است؛ ۲) ممنوعیت صادرات محصولات میانی و نهایی برای تجار و انجام صادرات صرفا توسط مبادی تولیدی یا نمایندگان رسمی آنها به جهت جلوگیری از ارزان فروشی در حوزه های صادراتی به دلیل کاهش ارزش پول ملی، نیز اقدام مهم دیگر دولت بوده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *