برف بیلت در بازار ایران

برف  بیلت در بازار ایران

برف  فولاد ایران: شمش هفته را با روند صعودی شروع کرد. میانگین قیمت سایز 150 میلیمتر روز شنبه 2000 تومان و سایز 125 میلیمتر 1960 تومان بود. تا روز دوشنبه قیمت بالا رفت میانگین سایز 150 میلیمتر به 2050 تومان و سایز 125 میلیمتر به 2030 تومان رسید ولی روز سه شنبه بازار ثابت شد و در پایان هفته با حدود 20 تومان کاهش روبرو گردید.

اب و هواب ایران

علت افزایش قیمت در اول هفته، افزایش فروش مقاطع توسط کارخانه های نورد بود که بیشتر حاصل جهش نرخ ارز بود. نوردکارها با تخلیه انبارهای خود به پیش فروش کالا اقدام کردند و به دنبال آن سعی در خرید شمش نمودند. با آرامش بازار مقاطع، بازار شمش هم با افت تقاضا روبرو شد و نوسان قیمت ها آرام گرفت. در هفته گذشته فولاد خوزستان شمش را برای تحویل ماه مارس ( اسفند ) در قیمت 510 دلار فوب فروخت این معامله در سقف 35 هزار تن اعلام شده است و مبنای معاملات دیگر فولاد خوزستان خواهد بود.

هوا شناسی

آهن اسفنجی در قیمت 290 تا 295 دلار فوب بندرعباس در جامبو بگ پیشنهاد میشود. با توجه به صادرات آهن اسفنجی عملاً ظرفیتی برای عرضه به کارخانه های داخلی نیست. در هفته گذشته بازار به شدت با کمبود این کالا روبرو شده است، نوید راه اندازی کارخانه سبزوار امیدی است برای ماه بهمن، همینطور افزایش ظرفیت گل گهر و راه اندازی دو واحد دیگر. البته اگر مشکل آب و برق در بهار و تابستان جلوه نکند می توان به افزایش عرضه این کالا امیدوار بود ولی در شرایط فعلی، بازار داخلی باید با همین نوسانات رفاقت کند عدم تقاضا در بخش مقاطع تا حد زیادی کمبود مواد اولیه فولاد سازی را پوشش می دهد بنابراین نوسان قیمت جدی نخواهد بود.

ایران

البته به شرط ثبات نرخ ارز. ولی در پایان آنچه می ماند کارخانه هائی هستند که از دور صادرات عقب مانده اند این کارخانه ها برای بقا باید بتوانند خود را با شرایط موجود تطبیق دهند تنها راه در برابر آنها همین روشی است که در 6 ماه گذشته داشته اند ، روزکاری و عدم دلبستگی به ماه های پیش رو .

▪️ورق در بازار ایران
فولاد ایران: ورق گرم ضخامت 2 میلیمتر رول روز شنبه هر کیلو 2750 تومان در انزلی معامله میشد با افزایش نرخ ارز فروشنده ها نرخ را بالا بردند تا روز دوشنبه که دست از فروش کشیدند روز سه شنبه قیمت 2820 تومان بود و چهارشنبه 2790 تومان !! این نوسان به علت نرخ ارز صورت گرفت در حالیکه بازار داخلی آرام بود و تقاضای جدی وجود نداشت.

اب  هوا

ورق های گرم ضخامت 3 میلیمتر به بالا از روز شنبه روند صعودی به خود گرفت و بین 20 تا 60 تومان بالا رفت. روز یکشنبه اعلام قیمت نمی شد ولی از روز چهارشنبه بازار آرام گرفت در حالیکه پایه قیمت ها نسبت به روز شنبه حداقل 50 تومان بالاتر بود به علت نوسان شدید، میانگین قیمت قابل اتکائی در دست نیست ولی ضخامت های زیر 15 میلیمتر از روز چهارشنبه روند نزولی در پیش گرفت و حدوداً 20 تومان نسبت به روز قبل پائین آمد.

هوا

ورق های کاویان و اکسین با محدودیت عرضه روبرو بود. ضخامت 25 میلیمتر کاویان با عرض 1.5 در بازار نیست همینطور اول هفته ضخامت های 20 تا 50 میلیمتر اکسین با محدودیت شدید عرضه روبرو بود که روند صعودی قیمت این کالاها را به دنبال داشت ولی اکثر عرضه کنندگان محصول اکسین پیشنهاد و تحویل کالا از دوشنبه هفته آینده را میدادند.

بازار ورق گرم با تقاضای زیادی روبرو نیست صادرات این کالا هم نسبت به سال قبل کاهش یافته بنابراین تولید باید خودش را با تقاضا هماهنگ کند .

تهران

ورق سرد با افزایش قیمت روبرو شد. از یکشنبه فروشنده ها عرضه را بستند و همین امر باعث شد تا قیمت ها هر کیلو 100 تا 130 تومان افزایش یابد ولی در آخر هفته بازار این کالا آرام شد در حالیکه قیمت ها بطور جدی افت نکرد. اما تقاضا همچنان محدود است علت افزایش قیمت نوسان نرخ ارز بود .

ورق گالوانیزه به علت وابستگی به ورق سرد در طول هفته روند افزایشی داشت و تا 120 تومان هر کیلو بالا رفت ولی حجم عرضه و تقاضای آن تغییر جدی نداشت. برف   برف   برف    برف   برف

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *