تولید شمش فولاد تاثیر تحریم برقیمت فولاد

تولید شمش فولاد تاثیر تحریم برقیمت فولاد

 

تولید شمش فولاد تحویل ماه جولای  را با قیمت های بالاتری هدف قرار داده اند/ مشتریان محتاطانه عمل میکنند.

تولیدکنندگان شمش ایرانی این هفته، پس از کسب موفقیت فروش در هفته گذشته در آسیا؛ به جهت برخورداری از منافع روند افزایشی قیمتهای جهانی؛ پیشنهاد عرضه محصولات خود برای تحویل ماه جولای حوزه نورد را افزایش دادند.

تولید شمش فولاد پس از اینکه آمریکا تصمیم گرفت تا تعرفه وارداتی شمش فولادی از ترکیه را به نصف کاهش دهد؛ نرخ شمش جهانی شمش افزایش پیدا کرد. این حرکت، انتظار افزایش تقاضای میلگرد ترکیه در فراسوی مرزهای این کشور را به همراه داشت که متعاقب آن افزایش نرخ قراضه آهن وارداتی ترکیه را موجب گردید که نهایتا اثر مثبت بر نرخ جهانی شمش داشت.

تحریم های امریکا

 

تولید شمش فولاد با این وجود، خریداران شمش ایران، از پیش خرید با قیمت های بالاتر طفره رفته‌ و در مواجه با اثر تحریم های اخیر آمریکا بر علیه ایران و برخی پیش بینی های بحث برانگیز نسبت به حرکت آتی قیمتهای شمش در بازارهای جهانی؛ موضع صبر و نظاره را پیش گرفته اند.
برخی از شرکت کنندگان بازار، بر این باور هستند که نرخ شمش بر اثر تقاضای ضعیف آسیای جنوب شرقی، متاثر از فصل بارندگی و بی ثباتی سیاسی؛ کاهش خواهد یافت.

یکی از تجار عنوان نمود : ” ایران در حال حاضر پایین ترین قیمت های شمش در جهان را داراست؛ همچین افزود که او نسبت به اعمال هرگونه تخفیفات قابل توجه از سوی ایران تردید دارد .”

پیش بینی قیمت فولاد

پیش خرید های اخیر صورت گرفته شمش فولادی ایران، حول و حوش ۴۳۰ دلار/تن cfr شنیده شد که معادل با ۴۸۵ الی ۴۹۰ دلار/تن فوب خواهد بود.

پیشنهادهای جدید برای تحویل ماه جولای، در محدوده قیمتی ۳۹۵ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب دریای سیاه گزارش شده؛ اگر چه در زمان انتشار این گزارش، هیچگونه تاییدیه مبنی بر پیش خرید صورت گرفته در این قیمتها گزارش نشده است.

ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در روز چهارشنبه ۲۹ می، در خصوص نرخ شمش صادراتی ایران، ۳۸۵ الی ۳۹۰ دلار/تن فوب بود که نسبت به کف قیمتهای هفته گذشته، افزایش ۵ دلاری را نشان میدهد.

تاثیر دلار بر فولاد

در بازار تختال، تولیدکنندگان ایرانی نرخ ۳۸۰ الی ۳۹۰ دلار/تن فوب را هدف قرار دادند اما در حصول نرخهای بالاتر با شکست مواجه گردیدند. چندین محموله تختال به منظور تحویل ماه جولای به آسیا و آسیای شرقی با نرخ ۳۷۰ الی ۳۸۰ دلار/تن فروخته شد.
این نرخهای معاملاتی، ارزیابی نرخ هفتگی تختال صادراتی ایران در روز چهارشنبه ۲۹ می را در هر دو محدوده دامنه قیمتی؛ ۱۰ دلار/تن فوب کاهش داد.

 

تولید شمش فولاد تاثیر تحریم بر قیمت اهن اینده قیمت فولاد تاثیر دلار بر فولاد تاثیرات تحریم امریکا بر بازار فولاد قیمت شمش فولاد   تولید شمش فولاد تاثیر تحریم بر قیمت اهن اینده قیمت فولاد تاثیر دلار بر فولاد تاثیرات تحریم امریکا بر بازار فولاد قیمت شمش فولاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *