صادرات شمش ایران

صادرات شمش ایران

صادرات شمش ایران  همزمان با شروع تعطیلات ملی در کشور به منظور برگزاری جشن سال نوی ایرانی‌ها در روز ۲۱ مارس؛ فعالیت تجاری ایران در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۳ آوریل، کاهش پیدا کرد.برخی از منابع به فست‌مارکت عنوان کردند؛ انتظار میرود که اکثر تولیدکنندگان در تاریخ ۳۰ مارس به بازار برگردند و علاوه بر این انتظار میرود که عمده بازارهای جهانی با روند نزولی قیمتها همراه گردد.

صادرات شمش ایران

محموله‌ای از تختال ایران در تایلند در هفته گذشته با رقم ۴۴۰ دلار/تن cfr پیش خرید شد که معادل با ۳۸۰ دلار/تن فوب بنادر ایران بود‌. یک تولیدکننده تختال ایرانی، محموله ای از تختال را در اواخر ماه مارس، حول و حوش همین قیمت به چین فروخت.متعاقب این پیش خریدهای صورت گرفته همراه با کاهش‌ قیمتهای اخیر بازار تختال صادراتی منطقه CIS، یک تولیدکننده ایرانی پیشنهادات نسبتا پایین تری را با نرخ ۳۸۵ الی ۳۹۰ دلار/تن فوب، مطرح نمود که نسبت به هفته های اخیر با نرخ ۴۰۰ دلار/تن فوب، کاهش را نشان می‌دهد.

افزایش صادرات

ارزیابی فست‌مارکت در خصوص نرخ هفتگی تختال صادراتی ایران در تاریخ ۳ آوریل، ۳۸۰ الی ۳۹۰ دلار/تن فوب بود که نسبت به هفته گذشته، روند کاهشی حدود ۱۰ دلار/تن را نشان می‌دهد.بازار شمش صادراتی ایران هم در این هفته آرام بود. پیشنهادات اندکی در دامنه قیمتی ۴۰۰ الی ۴۰۵ دلار/تن فوب بنادر ایران شنیده شد. با اینحال تامین‌کنندگان توافق کردند، به دلیل روند کاهشی منطقه CIS، تخفیف ۵ دلار به ازای هر تن برای این محصول را درنظر بگیرند.

تولید و صادرات

ارزیابی فست‌مارکت در خصوص نرخ هفتگی شمش صادراتی ایران در تاریخ ۳ آوریل، ۳۹۵ الی ۴۰۵ دلار/تن فوب بود که نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است.
نرخ شمش و تختال CIS در اواخر ماه مارس متاثر از درخواست‌های پایین‌تر مشتریانی که بنظر میرسد به سختی از پس هزینه‌های تولید محصول نهایی از محصولات نیمه ساخته شده در هر دو حوزه محصولات تخت و طویل فولادی برای مشتریان خود برمی‌آیند؛ کاهش پیدا کرد.کاهش نرخ قراضه آهن وارداتی در ترکیه، عامل مهم دیگری در پشت پرده کاهش نرخ شمش CIS بود.

افزایش یا کاهش دلار

شاخص نرخ روزانه قراضه آهن با مبدا اروپای شمالی با ترکیب ۸۰ درصد درجه یک و ۲۰ درصد درجه دو؛ ۳۰۹.۰۶ دلار/تن cfr ترکیه در روز سوم آوریل بود؛ که کاهش ۹.۱۱ دلار/تن نسبت به هفته گذشته را نشان میدهد.
در همین حال، شاخص روزانه کالای فوق با مبدا ایالات متحده در روز چهارشنبه، ۳۱۳.۱۳ دلار/تن cfr بود که کاهش ۱۰.۳۹ دلار/تن نسبت به هفته قبل را نشان میدهد. پرمیموم قراضه آهن درجه ۱ و ۲ با ترکیب (۸۰:۲۰) آمریکا در اروپا در روز چهارشنبه ۴.۰۷ دلار به ازای هر تن cfr بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *