قیمت دلار قیمت ارز قیمت یورو قیمت طلا

قیمت دلار قیمت ارز قیمت یورو قیمت طلا

 

قیمت دلار  قیمت ارز قیمت یورو قیمت طلا هر دلار آمریکا طی معاملات روز گذشته با افت سه تومانی به نرخ 4 هزار و 461 تومان معامله شد. طی روزهای اخیر شاهد فشار عرضه از سوی بازارساز و تداوم روند نزولی شاخص ارزی کشور هستیم.

دیروز نرخ دلار مرکز مبادلات نیز افت اندکی را تجربه کرد. اما با وجود افت کم دامنه دلار در بازار آزاد و مرکز مبادلات طی روز قیمت دلار صادرات-قیمت ارز-فنس کشی باغ-قیمت فنس باغی-قیمت فنس-فنس کشی-پایه فنس-02155449055گذشته شاهد افزایش نرخ یورو روی تابلوی صرافی‌ها بودیم. در روزهای انتهایی هفته گذشته، با درخواست رئیس ‌کل بانک مرکزی و دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت ‌سفارش واردات کالا با دلار ممنوع اعلام شد.

برداشت فعالان اقتصادی از این تصمیم چرخش تجاری به سوی یورو بود. به نظر می‌ر‌سد که تحت تاثیر این تصمیم میزان تقاضا برای یورو افزایش یافته و در نتیجه رشد قابل‌ملاحظه این ارز را در پی داشته است.

حلیل بازار ارز صرافی کاج

تداوم روند نزولی دلار

حلیل بازار ارز صرافی کاج

مقاومت دلار در برابر افت

هر دلار آمریکا با افت هفتگی 6/ 0 درصدی به نرخ 4464 تومان معامله شد. پس از رسیدن دلار به سقف تاریخی 4910 تومانی در 24 بهمن، فشار عرضه سنگین و تعیین نرخ دلار از سوی صرافی‌ بانک‌ها و دستگیری دلالان ارزی با تقویت احتیاط افت 5 درصدی نرخ دلار را طی 5 روز معاملاتی تا زیر سطح 4500 تومانی رقم زد.

اما با افت دلار به کانال 4400 تومانی، شناسایی کف قیمتی از سوی معامله‌گران و افزایش نرخ دلار در مناطق مرزی در کنار بالاتر بودن نرخ حواله‌ای درهم با تقویت سمت تقاضا روند نزولی دلار را به شدت کاهش داد.

به این ترتیب در 6 روز معاملاتی تنها افت 26 تومانی دلار رقم خورد. همچنان روز پنج‌شنبه شاهد محدودیت جدی در عرضه دلار (تا سقف 2 هزار دلار) از سوی صرافی بانک‌ها و افزایش اختلاف نرخ دلار در سایر صرافی‌ها بودیم.  https://ironmall-ma.com/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *