پولشویی-حسن روحانی-ظریف-پولشویی در کشور

پولشویی-حسن روحانی-ظریف-پولشویی در کشور

پولشویی-حسن روحانی-ظریف-حسن روحانی-ظریف-ر کشور حسن روحانی از جنجال‌ها بر سر آنچه درباره وجودی در کشور گفته شد، انتقاد کرد. رئیس‌جمهوری دیروز در جلسه هیات دولت با بیان اینکه همه دنیا گرفتار است، از لزوم مبارزه با پول‌های کثیف سخن گفت و این سوال را مطرح کرد که «مسائل خیلی روشن است، چرا راجع به مسائل روشن می‌جنگیم؟»

جنجال این روزها پیرامون صحبت‌هایی که درباره پولشویی در کشور مطرح شده، به گفت‌و‌گوی ۲۰ آبان‌ماه امسال محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با خبرآنلاین باز می‌گردد که در آن گفته بود: «پولشویی در کشور یک واقعیت است و دلیل فضاسازی‌هایی که علیه مصوبه‌های ضدپولشویی می‌شود منافع اقتصادی افراد است.»

 

ویر امور خارجه

این اظهارنظر وزیر امور خارجه کافی بود تا بسیاری از مخالفان دولت ازجمله برخی نمایندگان اصولگرای مجلس و رسانه‌های مخالف دولت، انتقادها علیه این اظهارات را به جریانی جنجالی علیه محمدجواد ظریف تبدیل کنند. هرچند طی روزهای اخیر چهره‌های مختلف اعم از بسیاری از نمایندگان مجلس و نیز محمدباقر نوبخت، ضمن تایید اظهارات محمدجواد ظریف درباره وجود پولشویی در کشور، از او حمایت کردند اما این اولین بار است که حسن روحانی، به این موضوع ورود پیدا کرده است. رئیس‌جمهوری گرچه در اظهارات خود به نام ظریف اشاره‌ای نکرد، اما سخنان او درباره وجود پولشویی در همه کشورها حاکی از حمایت او از وزیر امور خارجه دولتش است.

 

https://donya-e-eqtesad.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-64/3466620-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C

پولشویی-حسن روحانی-ظریف در کشور روحانی دیروز در هیات دولت با بیان اینکه ما یک جامعه انقلابی و در یک کشور بزرگ مثل ایران در کنار هم هستیم، گفت: ما یکخانواده بزرگ با ۸۰‌میلیون جمعیت‌ هستیم و طبیعی است مشکلاتی هم وجود دارد. باید فخر کنیم که با مفاسد قدم به قدم می‌جنگیم، چرا باید بین ما اختلاف باشد و با صدای بلند و با لحن توهین‌آمیز با هم حرف بزنیم و چرا باید کلمات درشت را نثار همدیگر کنیم. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه اشکالی ندارد که در یک کار کارشناسی اختلاف نظر داشته باشیم، تصریح کرد: باید موضوع را به کارشناس‌ها واگذار کنیم تا در سطح کارشناسی بحث کنند.

 

پولشویی

روحانی تاکید کرد: هر موضوع حقوقی، دینی، عرفانی، اجتماعی و اقتصادی را که باید کارشناس‌ها درمورد آن بحث کنند، به سطح خیابان نیاوریم، نادرست مطرح نکنیم و مردم را به جان هم نیندازیم. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مسائل خیلی روشن است، گفت: چرا راجع به مسائل روشن می‌جنگیم. بله، همه دنیا گرفتار پولشویی است. شما به من نشان دهید یک کشور در دنیا هست که در آن پولشویی انجام نمی‌گیرد و یک کشور در دنیا به من نشان دهید که فساد، مواد مخدر و جنس تقلبی در آن نیست. همه باید تلاش کنیم مفاسد را کم کنیم و راه پولشویی را ببندیم. چرا اینقدر جر و بحث می‌کنیم. روحانی تاکید کرد: باید با مواد مخدر بجنگیم، ولی معتاد داریم، باید با دزدی بجنگیم متاسفانه دزد داریم، حالا در اقلیت ولی آدم‌های ناسالم و ناپاک هم داریم. باید با فساد بجنگیم. متاسفانه رشوه داریم و نباید از بیان آن عصبانی بشویم. رئیس‌جمهور همچنین گفت: اگر متاسفانه در دستگاه‌های حکومتی و ادارات ما در گوشه و کناری، رشوه‌ای هم باشد باید با آن بجنگیم و مبارزه کنیم. نباید ناراحت شویم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *